Prezydent Tanzanii Samia Suluhu
Articles Artykuły

Prezydentem Tanzanii kobieta Samia Suluhu

Prezydent Tanzanii Samia Suluhu

Samia Suluhu

Samia Suluhu przez wiele lat była prawą ręką, przyjacielem i doradcą zmarłego prezydenta John Pombe Joseph Magufuli, który jako Ojciec narodu wprowadził Tanzanię w nowa erę i otworzył możliwości dla biznesu.

Dzisiaj 19.03.2021 po raz pierwszy w historii Tanzanii oficjalnie została zaprzysiężona kobieta Samia Suluhu na prezydenta kraju.

Jako pierwsza w historii Tanzanii jak i całej Afryki kobieta w swoich rękach ma realna władzę do podejmowania trudnych i kluczowych decyzji dla całej Tanzanii.

Od dziś zmienia się na zawsze znaczenie kobiet w Afryce jak i na świecie. To wydarzenie to nowy porządek. Jako kobieta i matka zna realia i życie kobiet i dzieci w Tanzanii Mama narodu trzymając władze może zacząć wprowadzać zmiany, które jako kobieta widzi i odczuwa.

Ewolucja, która nastąpi w następnych pięciu latach prezydentury może dotyczyć roli kobiety w społeczeństwie, wychowania dzieci jak i również zmian w edukacji.

Dziś było widać jeszcze duże zaskoczenie pani prezydent z wydarzeń ostatnich dni. Teraz na niej spoczywa wybór wice prezydenta, który będzie ją wspierał przez całą jej kadencję,  dla dobra narodu Tanzanii. Z pewnością będzie jej brakowało wsparcia i rady  John Pombe Joseph Magufuli, ale jako kobieta afryki, którą  jest pokaże światu że Tanzania jest potężna jak nigdy dotąd.

Cały czas wiara w Boga w Tanzanii jest na pierwszym miejscu, i jest wyznacznikiem tego że można przeciwstawić się światu dla dobra ludzi, aby ich chronić i dbać o nich. 

Gratuluję pani prezydent Samia Suluhu.

 

Autor: Agnieszka Pawłowska i Jacek Jagliński

Prezydent Tanzanii Samia Suluhu